Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkanı
Dişlerdeki şekil, konum veya renk bozuklukları fonksiyon ve estetik açıdan önemlidir. Estetik değeri olduğu kadar genel sağlık üzerinde de önemli etkisi olan diş sağlığı konusunda hastaların bilinçlendirilmesi, yönlendirilmesi, gerekli tedavilerin uygulanması ve böylece yaşam kalitesinin artırılması restoratif diş tedavisinin öncelikli amacıdır.

Restoratif Diş Tedavisi kliniğinde, çürük başta olmak üzere tüm diş hastalıklarına karşı koruyucu, önleyici tedaviler uygulanmaktadır. Çürük, aşınma, travma, anomaliler gibi sebeplerle şekil ve form bozukluğuna uğramış dişlerin uygun restoratif materyallerle dolgu ve restorasyonları yapılmaktadır. Çeşitli sebeplerle renklenmeye uğramış olan dişlerin tüm beyazlatma tedavileri kliniğimizde uygulanmaktadır. Ayrıca estetik seramik dolgular ve lamina venerler gibi dişle ilgili estetik ve restoratif uygulamalar yapılmaktadır.

restoratif diş tedavisi ile ilgili görsel sonucu

DUYURU

ÖNEMLİ DUYURU
Polikliniğimizde Çocuk Diş Hekimliği, Periodontoloji, Çene Cerrahisi Aktif Olarak Hizmet Vermektedir. Protetik Diş Tedavisi, Ortodonti, Endodonti, Restoratif Diş Tedavisi Yakın Zamanda Hizmet Vermeye Başlayacaktır
 

DUYURU


ÖNEMLİ DUYURU
2018-2019 Yılı Birinci Sınıf Öğrencilerinin Dikkatine TDB Tarafından Temin Edilecek Üniformalar için Ölçülerini Bildirmeleri Gerekmektedir.

DUYURU


DUYURU
Diş Hekimliği Fakültesi 1.Sınıf Öğrencilerinin Dikkatine!
Temel Tıp Dersleri Tıp Fakültesi Dekanlığı Binasında Derslik 5’te yapılacaktır.